Najnowsze z tej kategorii:

 • Dar zgrabnych rąk, czyli jak wspiera doula.

  Zadaniem douli jest emocjonalne i fizyczne wspieranie podczas porodu, podążanie za kobietą i stałe bycie przy rodzącej aż do momentu narodzin dziecka. Czy jej obecność jest potrzebna?

 • Chcieli sprawdzić, co czuje kobieta podczas porodu

  Dwóch holenderskich dziennikarzy postanowiło dowiedzieć się, co czuje rodząca kobieta. Zostali podpięci do aparatury, która wywoływała skurcze mięśni brzucha. Wytrzymali dwie godziny...

 • Ból porodowy

  Poród to niezwykłe doświadczenie, które dla kobiety związane jest ze specyficznym bólem. Skąd bierze się ten ból, jakie ma znaczenie i co tak naprawdę dzieje się podczas porodu? Czy poród musi boleć?

reklama sieci Google Adseans
 

Chcieli sprawdzić, co czuje kobieta podczas porodu

Poród i wszystko co z nim związane zarezerwowane jest dla kobiet. To wysiłek porównywalny z maratonem, ale ból, jaki towarzysz przychodzeniu na świat dziecka jest tak specyficzny, że nie znajduje odniesienia. Dwóch mężczyzn postanowiło dowiedzieć się tego, co od dawna nurtuje męski świat, a czego kobiety się domagają - aby mężczyźni poczuli, jak to jest. Efekt? Nie będziecie zaskoczone!

 

 

Autor: Marcelina Czorny

Źródło: youtube.com

 

 

Dziennikarze helenderskiej telewizji Dennis Storm i Valerio Zen, słynący z kontrowersynych pomysłów, zgodzili się na przeprowadzenie eksperymentu, który miał im pozwolić doświadczyć bólu, jaki czuje rodząca kobieta. Panowie mieli przyczepione do brzucha specjalne elektrostymulatory wywołujące bolesne skurcze mięśni, bardzo podobne do tych, które odczuwają kobiety podczas porodu.

 

Częśtotliwość skurczy i ich moc stopniowo narastały, więc radosne twarze królików doświadczalnych (ich program ma właśnie taki tytuł "Proefkonijne", czyli "Króliki doświadczalne") szybko się zmieniły. Panowie po upływie ponad godziny zaczęli się wić z bólu, ledwo dobrnęli do końca drugiej godziny eksperymentu i błagali o zakończenie cierpień.

 

Czy to daje nam - kobietom, odrobinę satysfakcji? Zawsze chciałyśmy (szczególnie, jeśli któraś z nas rodziła, a już tym bardziej, gdy poród był ciężki i bolesny), by oni (czyli mężczyźni) poczuli choć odrobinę tego, z czym my musimy się mierzyć. Zobaczcie film.

 

 

 

Źródło: youtube.com

Galeria1 komentarz - Napisz Komentarz
 • Barbara Czulak
  Barbara Czulak Krzyżowe bym jeszcze zafundowała męskim bohaterom i nie chwileczka tylko parę godzin na szpitalnym korytarzu w nocy i samotności cierpienia ,uśmieszek z twarzyczek na dłużej by znikł i może takie teorie ,że poród to tylko więcej potu!!!! nie byłyby przez ...  więcej
  January 23, 2013