Najnowsze z tej kategorii:

  • EKOLA - odzież nie tylko sportowa!

    EKOLA! To okrzyk, jaki stosuje Paweł Kawiecki po wygranym pojedynku lub celnym pchnięciu. Jest to parafraza włoskiego wyrażenia 'eccola' które można przetłumaczyć, jako: ''This is it!''.

  • WIOSENNE ROZŚWIETLENIE WIBO

    Świeży i promienny wygląd to misja specjalna na nadchodzącą wiosnę. Zobacz co na ten sezon przygotowało Wibo i czym zachwyciła się Paulina Krupińska!

  • Idealny makijaż dla mamy

    Co możemy zrobić, żeby wyglądać i przede wszystkim czuć się pięknie bez poświęcania na to zbyt wielu cennych minut? Kilka rad dla zapracowanych mam na temat makijażu, który może ułatwić życie.

reklama sieci Google Adseans
 

Skoncentruj się!

Używanie kremu to jedna z podstaw pielęgnacji twarzy. Jeśli ten krok w codziennym dbaniu o cerę masz opanowany, powinnaś spróbować sięgnąć po serum. Serum to preparat o intensywnym działaniu, który należy stosować pod krem. Jego zadaniem jest skupić się na wybranym problemie i  w skoncentrowany sposób działać na cerę. Używamy go doraźnie jako terapię lub stale, do osiągnięcia pożądanego efektu.

 

 

Tekst: Agieszka Barzyńska

Zdjęcia: Materiały prasowe, Serwisy prasowe, Fotolia.com

 

 

Jeszcze kilka lat temu słowo serum owiane było tajemnicą – pojawiło się w świecie kosmetycznym, ale nam – zwykłym Polkom, niewiele mówiło. Pamiętam jednak doskonale, gdy po raz pierwszy zetknęłam się z prekursorem na rynku. Czy kojarzycie małą brązową fiolkę  z pipetką z logo Estee Lauder, Advanced Night Repair? Większość kobiet, które miały przyjemność wypróbować ten eliksir, zakochało się w nim bez pamięci. Był jeden minus – cena kosmetyku, należącego do ekskluzywnej marki, przekraczała nasze możliwości finansowe. Na szczęście w ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele skutecznych preparatów, o doskonałym działaniu i w przystępniejszej cenie.

 

 

Jak działa serum ?

 

Nie ma jednej sprecyzowanej definicji serum, a już samo to, że wymiennie stosuje się nazwy eliksir czy koncentrat, pokazuje, jak wiele zadań stawia się przed tym kosmetykiem. Serum zawiera więcej skoncentrowanych substancji niż krem, jest najczęściej płynne i w tym właśnie tkwi jego sekret. Woda doskonale przenosi wszystkie substancje do naskórka, jednak bardzo szybko paruje, więc trzeba ją jakoś „zamknąć”, by została na skórze na dłużej. Tu z pomocą przychodzą nam kremy. Budują swoista izolację, która pozwala spokojnie działać serum.

 

 

Jakie serum wybrać?

 

Wszystko zależy – dokładnie tak jak w przypadku kremu do twarzy - od tego, jaką masz cerę i co jest jej najsłabszym punktem. Odżywianie, wzmacnianie, wygładzanie, regulowanie wytwarzania sebum – to tylko niektóre zadania specjalistów, czyli serum.

 

Kilka przykładów, na konkretne problemy:


1. Tołpa, dermo face hydrativ, nawilżające serum odprężające – dla skóry wrażliwej, odwodnionej i podrażnionej

2. Pat&Rub, ekoAmpułka 2, Anti-Aging – dla skóry z widocznymi pierwszymi oznakami starzenia

3. Korres, Black Pine serum – dla każdego rodzaju skóry, działanie liftingujące i ujędrniające

4. GoodSkin Labs, Tri-Actiline Plus - serum ujędrniające i wypełniające zmarszczki

5. Dr Irena Eris, VitaCeric, Serum Radiance Effect – preparat rozświetlający, poprawia kondycję skóry suchej i normalnej

 

 

Obejrzyj galerię i sprawdź, jakie serum będzie dla ciebie najlepsze!

 

 

Kiedy i jak stosować?

 

Serum możesz używać codziennie i – w zależności od zaleceń producenta kosmetyku – zarówno rano, jak i przed snem. Ważne, by wyrobić w sobie nawyk stosowania preparatu. Już po kilkunastu dniach powinnaś odczuć wyraźną poprawę kondycji skóry. Pamiętaj, że kremy, nawet te najbardziej skuteczne, działają  z mniejszą siłą na zewnętrzną warstwę naskórka, w taki też sposób jest projektowane ich działanie. Substancje zawarte w kremach i ich działanie muszą w pełni odpowiadać potrzebom cery.

 

Serum działa w inny sposób, a substancje w nich zawarte mają dotrzeć głębiej niż krem i działać skutecznie, poprzez swój skoncentrowany skład. Krem i serum to dwa komplementarne kosmetyki, więc używanie jednego nie oznacza, że możesz odstawić drugi, bo serum dostarcza nam skuteczne narzędzia do naprawy cery, a krem buduje odpowiednią tarczę ochronną dla serum. Ponadto krem zawiera wiele innych substancji pielęgnujących skórę, których nie znajdziemy w serum. Podsumowując – krem i serum działają niezależnie, ale połączone dadzą efekty o wiele lepsze niż stosowanie samego kremu.

 

Producenci rekomendują stosowanie poszczególnych preparatów, niektórzy zalecają stosowanie tylko jako terapię czasową, np. przez kilkanaście dni i powtarzanie kuracji do kilka tygodni. Inne preparaty można stosować codziennie, dwa razy dziennie. Dokładnie zapoznaj się z ulotką dołączoną do kosmetyku, która rozwieje twoje wątpliwości.

 

 

Jedynym pozornym minusem jest cena serum; to preparat o wiele droższy od kremu, ale dzięki swojej płynnej konsystencji jest niezwykle wydajny – na ogół wystarcza jedna kropla z pipetki na całą twarz. Jeśli przeliczymy czas, na jaki starczy nam jedna buteleczka, wynik nas zaskoczy – to kilkutygodniowa wydajność. A i efekty sprawią, że bez wahania sięgniemy po kolejną fiolkę.

Galeria0 komentarzy - Napisz Komentarz