Najnowsze z tej kategorii:

 • EKOLA - odzież nie tylko sportowa!

  EKOLA! To okrzyk, jaki stosuje Paweł Kawiecki po wygranym pojedynku lub celnym pchnięciu. Jest to parafraza włoskiego wyrażenia 'eccola' które można przetłumaczyć, jako: ''This is it!''.

 • WIOSENNE ROZŚWIETLENIE WIBO

  Świeży i promienny wygląd to misja specjalna na nadchodzącą wiosnę. Zobacz co na ten sezon przygotowało Wibo i czym zachwyciła się Paulina Krupińska!

 • Idealny makijaż dla mamy

  Co możemy zrobić, żeby wyglądać i przede wszystkim czuć się pięknie bez poświęcania na to zbyt wielu cennych minut? Kilka rad dla zapracowanych mam na temat makijażu, który może ułatwić życie.

reklama sieci Google Adseans
 

Relaks - nowy, a jednak stary, czyli jak przeszłość do nas wraca

Wróciły. Stare, ale nowe. Tak dobrze znane wszystkim – niektórzy z nas znali je tylko z opowieści i zdjęć; inni nosili na nogach w latach 70. i 80. 4 października do sklepów Wojas powróciły, owiane legendą, buty RELAKSY. Ich nowa wersja to stara dusza, kultowy design i doskonała jakość.

 

 

 

Opracowanie na podstawie materiałów prasowych: Agnieszka Barzyńska

Fot. Materiały prasowe

 

 

 

Pierwsza para tych butów została wyprodukowana w Nowym Targu 1 października 1955 roku. Szczyt ich popularności przypada na lata 70 i 80-te. Zaś w 1972 roku wyprodukowano stumilionową parę Relaksów z charakterystycznym L stylizowanym na kij hokejowy. 

 

W czasach PRL-u RELAKSY były obiektem marzeń każdej ówczesnej matki i symbolem lepszego życia. Przez dwadzieścia kilka lat swej nieobecności buty z Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego „Podhale” zdążyły stać się marką kultową. Przedmiot pożądania i symbol szczęściarza w tamtych czasach dziś zyskał wiele innych właściwości. To właśnie sentyment i wspomnienia sprawiły, że buty RELAKS mają swoją duszę. I właśnie dlatego marka ta, ma szansę także podbić serca współczesnych klientów i stać się swoistym „must have” sezonu. 

 

Produkt idealnie wpisuje się w ckliwy trend „PRL wiecznie żywy”, który od jakiegoś czasu obserwujemy na rynku. Galerie fotografii robią wystawy o PRL-u, zachwycamy się designem nawiązującym do stylistyki tamtych czasów, a najmodniejsze knajpy i kawiarnie mają właśnie PRL-owski klimat. Dzisiejsze pokolenie 30-40 latków z rozrzewnieniem przypomina sobie klimat tamtych dni. A jak wszyscy wiemy, tęsknota za tym, co znane może stanowić potężną motywację do zdobycia tego, co dla nas ważne.

 

Aktualnie właścicielem marki jest Wiesław Wojas, który wspólnie z duetem Dominik Doliński i Dariusz Gałęzewski (właściciele marki OSHEE) reaktywują markę RELAKS. Dzisiejsze RELAKSY wyglądają identycznie, ale różnią się, jakością. Mają grubą traktorową podeszwę, produkowane są z naturalnej skóry lub zamszu i ocieplone są naturalna wełną. W kolekcji do wyboru mamy 10 wariantów kolorystycznych.

 

Cena: 399 zł

 

Galeria2 komentarze - Napisz Komentarz
 • MAria Kowalczyk
  MAria Kowalczyk moim zdaniem są fenomanalne, oglądałam nawet wczoraj w sklepie ;) tylko cena trochę zaporowa...
  December 14, 2013
 • Aleksandra Biedroń
  Aleksandra Biedroń Dokładnie, cena trochę przeraża, za to cenę to już wolę jakieś fajne porządne trecki
  February 17, 2014