Najnowsze z tej kategorii:

  • Recepta na rodzinną wyprawę? Żeglowanie!

    Wiatr, woda, słońce i przygoda – to idealna kompozycja aktywnego spędzenia wolnego czasu z naszymi dziećmi. Wodna wyprawa z rodziną nie musi być nudna, ani uciążliwa.

  • Nepal

    W Nepalu nie ma rzeczy, których nie warto zrobić, zjeść, zobaczyć. To bez wątpienia najpiękniejszy kraj świata, do którego chce się wracać całe życie. Anna Wrona zabiera nas - jak zawsze - w niezwykłą podróż!

  • Jordania

    Jeśli wybierasz się do Jordanii, przygotuj się na to, że poza pięknymi miejscami i uroczymi widokami, zachwyci cię smakiem kawy z kardamonem i słodyczami, jakich próżno szukać w innych krajach.

reklama sieci Google Adseans
 

Recepta na rodzinną wyprawę? Żeglowanie!

Wiatr, woda, słońce i przygoda

Idealna kompozycja aktywnego spędzenia wolnego czasu z naszymi dziećmi. Wodna wyprawa z rodziną nie musi być nudna, ani uciążliwa. Żeglowanie potrafi dostarczyć pociechom olbrzymią dawkę emocji i adrenaliny, a przy okazji zintegrować i podtrzymać relacje w dzisiejszym zabieganym świecie.

 

 

 

 

Foto: materiały prasowe


Nikogo nie trzeba przekonywać do korzyści czerpanych z aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Jest ona niezbędna do prawidłowego rozwoju każdego z człowieka, a zwłaszcza dzieci. Żeglowanie, to idealna propozycja do aktywnego spędzenia urlopu w towarzystwie naszych pociech. Który z rodziców nie marzy o tym, by chociaż na kilka godzin dzieci zapomniały o smartfonach i tabletach? Rejs na jachcie jest rozwiązaniem tego problemu. Nie ma nic lepszego niż sportowe zajęcie, które zaangażuje nasze dzieci, pozwoli im się wyszaleć, dotlenić  
i „złapać” cenne promienie słoneczne. Gwarantujemy, że po kilku godzinach pomagania przy wciąganiu
i ściąganiu żagli czy sterowaniu, nasi młodzi adepci żeglarstwa usną
w mgnieniu oka, pozwalając na delektowanie się ciszą i romantycznymi widokami rodzicom.

 

Rodzinny rejs, to nie tylko przygoda, kontakt z naturą czy zabawa. To również nauka i zdobywanie cennych doświadczeń, które mogą zaprocentować w dalszym życiu naszych dzieci. Wybierając się np. do Trójmiasta możemy miło spędzić czas pływając po Zatoce Gdańskiej, ale także odwiedzić port i ukazać z nietypowej strony najważniejsze miejsca Gdańska, jak Westerplatte, Stocznię Gdańską, zabytkową Latarnię Morską Gdańsk z Kulą Czasu oraz Twierdzę Wisłoujście. To doskonała lekcja historii i krzewienie patriotyzmu.
Na pewno pozostawimy w ten sposób w głowach naszych dzieci niesamowite wspomnienia i wrażenia, które zapamiętają do końca życia.

 

- Żeglowanie potrafi nauczyć najmłodszych zaradności, cierpliwości oraz pokory do natury. Wzmacnianie więzi rodzinnych, radość, relaks, to wartość dodana rodzinnych rejsów. Pływam, jako sternik od kilkunastu lat i wiem, jak nawet jednodniowa morska wyprawa potrafi pozytywnie wpłynąć na dzieci, które rwą się do pomocy przy jachcie i ciągle pytają, kiedy następny raz będą mogły pożeglować. Sam jestem szczęśliwym ojcem trójki dzieci
i gdy tylko mogę, to pływam z bliskimi, ponieważ wtedy wszyscy odpoczywam i jesteśmy sobie bliscy.
To znacznie lepsza forma aktywizacji naszych pociech, niż tułaczki po galeriach handlowych. Poza tym znam przypadki dzieci, które złapały wodnego bakcyla i później startowały w regatach w klasie Optimist,
a po skończeniu 14 lat zaczęły ubiegać się o patent żeglarski
– stwierdził Piotr Myśliwiec z firmy Premium Yachting organizującej rodzinne rejsy po Zatoce Gdańskiej.

 

Przygodę z żaglami można rozpocząć chociażby podczas letniego wypoczynku. Wiele osób wybiera się ze swoimi bliskimi i znajomymi nad morze, aby wypoczywać na plaży, korzystać z morskich kąpieli, a także uprawiać sporty wodne. W tym sezonie nowością oferowaną przez firmę Premium Yachting są rodzinne rejsy z Jastarni, które mogą być doskonałym uzupełnieniem wodnych atrakcji czekających na turystów nad Zatoką Gdańską.

 

Szczegóły oferty dostępne są na: www.premiumyachting.pl

 

 

Źródło:materiały prasowe

Galeria0 komentarzy - Napisz Komentarz