Najnowsze z tej kategorii:

reklama sieci Google Adseans
 

PillBox - inteligentny dyspenser leków dla całej rodziny

System dr Poket  jako inteligentny asystent przyjmowania leków wesprze osoby zarządzające domową apteczką.

Macierzyństwo nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza, gdy rodzina stopniowo się powiększa. Bycie matką opiekującą się gromadką dzieci, dzielącą macierzyństwo z pracą - można śmiało stwierdzić, że wymaga to supermocy. Przed takimi wyzwaniami w samej Polsce każdego dnia stają tysiące kobiet.

(źródło: materiały prasowe)

 

Zdając sobie sprawę z realnego i uciążliwego problemu, jakim jest przyjmowanie leków, zwłaszcza w kontekście “strażników domowej apteczki”, nasz zespół postanowił rowiązać ten problem. Wyobraź sobie, że istnieje w Twojej rodzinie ktoś, kto pozwoli spać Ci spokojnie. PillBox - elektroniczny dyspenser leków, w prosty sposób zadba o to, aby odpowiedni członek Twojej rodziny przyjął właściwy lek we właściwym czasie.

 

 

Pillbox oparty na systemie dr Poket, pomaga zarządzać lekami Twoich domowników. Jedyne co musisz zrobić, to zeskanować swoim telefonem kod kreskowy z opakowania leku i wybrać członka rodziny, dla którego jest przeznaczony. Możesz zostawić to też swojemu lekarzowi! Kiedy przyjdzie pora na lek, PillBox wyda odpowiednią dawkę do pojemnika i poinformuje Cię o tym synałem dźwiękowym i świetlnym - wystarczy, że popijesz lek wodą

 


Bezpieczeństwo

Czerpiąc informacje z bazy danych największego w Polsce dostawcy informacji o lekach - Pharmindex Poland, dr Poket informuje użytkowników o zagrożeniach wynikających z przyjmowania leków. Należą do nich: wpływ na leku na prowadzenie pojazdów, możliwość przyjmowania leków w trakcie ciąży czy możliwość ich łączenia z alkoholem. Dodatkowo sprawdza, czy między przyjmowanymi środkami nie zachodzą niebezpieczne interakcje.

Aby przygotować PillBoxa do masowej produkcji i wdrożyć nasz plan w życie, niezbędna są środki, które próbujemy zebrać na portalu Kickstarter. Dzięki temu ludzie z każdego miejsca na Ziemi mogą wesprzeć naszą ideę. Kampania rozpoczyna się 6 października i potrwa 30 dni.

 

Więcej informacji znajdziecie tutaj

 

(źródło: materiały prasowe)

Galeria0 komentarzy - Napisz Komentarz